עברית  |  Русский  |  

054-7275525


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


מהו פלמנקו?

הפלמנקו הינו סגנון של מוסיקה ומחול שהתפתח בחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד.
הסגנון המוסיקאלי כולל שירה ונגינה ולצליליו התפתח המחול הנקרא כיום פלמנקו.

הפלמנקו מורכב משלושה אמנים העובדים ביחד ולחוד על מנת ליצור את צורת האומנות הייחודית הזאת: הזמר, הגיטריסט והרקדנית. כל אחד מהאמנים הללו מציג את מומחיותו בתחום הפלמנקו, תוך כדי שמירה על קשר עם האומנים הנוספים ומתן ביטוי לכל אחד מהם.
הפלמנקו התחיל משירת הפלמנקו הייחודית, לה נוסף הריקוד ולבסוף גם נגינת הגיטרה. כיום, ניתן לראות בהופעות פלמנקו גם שימוש בתוף הנקרא 'קאחון'.

לפלמנקו גיטרה ייחודית הנקראת 'גיטרה פלמנקה'. כמו כן, רקדנית הפלמנקו לרוב לובשת את שמלת הפלמנקו ונעלי פלמנקו מקצועיות ויכולה להשתמש באביזרים שונים כגון: מאנטון (של, צעיף הפלמנקו), מניפה, קסטנייטות, מקל ועוד. גם רקדן הפלמנקו לובש מגפי פלמנקו ייחודיות לריקוד ומכנס גבוה המותאם לריקוד.מהו פלמנקו?

בפלמנקו סגנונות שונים, שמתבטאים בשירים המושרים במקצבים מגוונים ובנושאים רבים. שירים ומקצבים אלה מבטאים את קשת רגשות האדם החל מעצב ואבל וכלה בשמחה, עונג ואושר.

 הפלמנקו נוצר כתוצאה משילוב ייחודי של תרבויות באזור אנדלוסיה שבדרום ספרד. המורים (מוסלמים), היהודים והצוענים נפגשו עם תרבות ספרד העשירה וכך נוצר הפלמנקו הקדום. בעקבות רדיפות נוצריות ברחו המורים והיהודים ונטמעו בצוענים בעוד אלא נותרו חברה סגורה וייחודית שהושפעה רק מעט מתרבות ספרד. בכך, הצליחו הנרדפים (המורים והיהודים) לשמר חלק מתרבותם העשירה. מתוך שילוב תרבויות זה נוצר הפלמנקו שהחל כאומנות אשר בה מצאו מפלט הנרדפים ובה יכלו לבטא את רגשותיהם העמוקים.

הפלמנקו החל להופיע במערות הצוענים ובבתים פרטיים, משם עבר לבתי הקפה הקטנים של דרום ספרד, משם למועדוני הפלמנקו וכיום הוא נרקד על במות גדולות ברחבי העולם כולו.
בפלמנקו זרמים שונים; הצוענים המעוניינים לשמר אותו באופן המסורתי בו נרקד, כדרך החיים שלהם, והרקדנים המודרניים המעוניינים לשלב את הפלמנקו בסגנונות מחול אחרים ולהפוך אותו לאומנות המתאימה לבמות הגדולות.

כיום מושפע הפלמנקו מסגנונות מחול רבים, הוא הפך לסגנון מחול פופולארי הנרקד בעולם כולו.

  

 

 

[למעלה]
לייבסיטי - בניית אתרים